HYPERION II ÖZELLİKLERİ

● MİMARİ GÖRSEL

Hyperion II yazılımında izleme ve kontrol amaçlı görseller, mimari CAD proje dosyasından okunarak otomatik olarak oluşturulur. Görsel üzerinde “büyült-küçült” ve “sağa-sola kaydır” fonksiyonlarıyla gezinmek mümkündür.

● WEB TABANLI

Hyperion II bir PC yazılımı değil, web sunucusudur. Bu özelliği sayesinde internet tarayıcısı bulunan herhangi bir cihaz üzerinde tam fonksiyonel olarak çalışabilir. Sunucuya bağlanabilcek cihaz sayısında sınırlama yoktur.

● DALI KONTROL

Dali uyumlu aydınlatma aygıtlarını adreslebilir olarak kontrol edebilir, ışık seviyelerini yönetebilir ve armatür hata bilgilerini detaylı bir şekilde merkeze ulaştırır.

● ZAMANLAMA

Zamanlamalı kontroller, haftanın günleri ve özel günlere duyarlı takvim üzerinden yapılır.

● ALARM VE UYARILAR

Hata ve arızalar, (balast, lamba, dimmer v.b.) mimari görselde farklı renk ve uyarılar ile gösterilir. Uyarılar, kayıtlı kullanıcılara e-mail ve SMS olarak ietilebilir. Tüm alarm ve uyarılar kayıt altına alınır.

● ACİL DURUM AYDINLATMA RAPORLAMA

Pil durumu kontrolleri ve fonksiyonel testler, otomatik test takvimine bağlanarak, hiçbir bakım personeline ihtiyaç duymaksızın yürütülür ve raporlanır.

● KULLANICI YETKİLENDİRME

Sisteme kayıtlı kullanıcılar arasında ‘devreye alma’, ‘kontrol’ ve izleme yetkilendirmeleri mevcuttur. Bu sayede farklı kullanıcılara farklı erişim seviyeleri tanımlanarak sistemin güvenliği sağlanmış olur.

● PERDE KONTROLÜ

Perde ve jaluziler de aynı aydınlatma armatürleri gibi mimari CAD projesi üzerinden okunup, yine görsel üzerinden devreye alınıp kontrol edilebilir.